Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet Nové Hrady Terezino údolí 

červenec 2009

Brzo ráno v sobotu jsme zase celá smečka vyrážela na výlet . Páníčci se chtěli vyhnout horku, to ale nebylo, poněvač nám při výjezdu pršelo. Přijel i Jirka se Zuzankou a mou psí kamarádkou Holčinkou. Do Nových Hradů sme dorazili před devátou a mohli sme se pustit do špacíru.

Obrazek

 

Chvilku trvalo než panička vysvětlila dětem, že malého čivaváka Filípka nikdo z nich na vodítku tahat nebu. Děti to stejně nepochopili a tak ho raděj zase z vodítka pustila.

Celou cestu, sme šli kolem říčky do k teré mě nakonec když se trochu oteplilo a vylezlo sluníčko, panička pustila. U první nějaké rujny si malém panička zabila Filípka když seskakující Olinka přistála jednou nohou na jeho hlavě. Panička ji naštěstí zabrzdila a tak měl na hlavě jen bouli a trochu byl vylekanej.

Obrazek

 

Došli sme k místu , kterýmu lidičky říkali vodopád a já nechápala jek se na tu skálu nahoru dostalo tolik vody aby z ní pořád tekla dolů. Nechápala to asi ani panička a tak sme se s Filípkem a s paničkou vydali té záhadě přijít na kloub. Do prudkého kopce se mi moc nechtělo, za to Filípek se cpal za paničkou jako o závod. Tak jsem se nakonec taky rozběhla a až nahoře sem je doběhla.

Obrazek

Panička šla až na kraj a koukala dolů na koupajícího se Jirku pod vodopádem. Trochu ho ta padající voda proklepala, jak potom říkal. Děti byli ve svém živlu a mi s Holčinkou taky. Lítaly sme okolo naší lidký smečky a sháněly hlavně děti dohromady. Ty se chvilku honily za motýlky, pak se zase rvali o nějaké korálky, které nevíme kdo našel.Prostě lidká vlčata jsou děsná zvěř .

 

 

Obrazek

Ve tři hodiny sme se po celodením ťapání rozhodli rozbalit stany v místním kempu. Ale do té doby hezké počasí spustilo v rozhodující chvilce takovou smršť větru deště a krup, že se páníčci začali o děti bát a tak vyrazili k paničky bratrovi a stany si postavili u něj na zahradě. Uploužené tři děti uložila paničce v jednom ze stanů a dlouze jim zpívala a vyprávěla pohádku, až usli. Páníčci si pak zahráli v posezení na zahradě nějakou hru osadníky a já s Holčinkou sme je při tom až do noci hlídaly.

Spát sem šla až s nima do stanu. Nemohla jsem je nechat bez dozoru. Lidská smečka se zavrtala do kukliček spacáků a já si stočila své tlapy do klubíčka na dece a spala jsem až do brzkého rána. 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek